הכירו גדלים של עציצים

מהקטן לגדול
0

גודל עציץ

השפה המקצועית

למה בכלל ישנם גדלים שונים לעציצים? בעקרון זה תוצר ישיר של חוסר סבלנותו הטבעית של האדם. אני ממש רציני. הרי כל צמח החל את חייו בגודל מסויים. אבל תראו לי אחד מן היישוב שיהיה מוכן לקנות שיח היביסקוס בגובה 10 ס”מ ולהמתין אצלו בבית עד שיגיע לגודל עליו חלם?

בבית הגידול זה פחות או יותר נראה כך – במשתלה אנחנו פוגשים את הצמחים לרוב כבר בגודל אחר לחלוטין אחרי כמה שנות טיפוח.

בעקרון זה מה שקורה במשתלות הגידול, הן מגדלות (שלא לומר דוגרות) את/על השיחים העצים והמטפסים השונים עד לגודל שישביע את רצון השוק, הרצון שלנו בעצם. מה שאנחנו פוגשים במשתלה גדל שנים לפני כן אצל אחד המגדלים, וחיכה לרגע בו יוכל לצאת לעולם הקימעונאי.

שנתחיל? – מימין לשמאל, הצמח הקטן שתול בעציץ שגודלו נקרא גודל ‘כוסית’, אחריו מגיע עציץ גודל 12, האמצעי נקרא עציץ גודל 15, משמאלו עציץ גודל 4 והאחרון הוא גודל 10 ליטר. אותו ניתן להשוות לגודלו של דלי שטיפת רצפות.

מהו גודל של עציץ?

לכל עציץ גודל שונה

כאשר תגיעו למשתלה מוכנים עם השפה המקצועית, כזו המדוברת בפי הגננים ובעלי המשתלות, אתם מיד תשפרו את השיח (תרתי משמע במקרה שלנו) וכך זה אמור להישמע ולהיראות.

מהקטן לגדול

נלך מימין לשמאל

  • צד ימין קטן וירוק – עציץ בגודל כוסית
  • משמאלו – עציץ בגודל 12 או 11 (תכל’ס די זהה)
  • אחריהם עולה ובא – עציץ גודל 15

אני מניח שבתור ‘עציצנים’ מתחילים לא תרכשו מיד את הגדלים הבאים:

  • עציץ גודל 4 ועצית 10 ליטר. 2 החברים הללו כבר עוזבים את בית הספר לעציצים ועוברים לבית הספר למרפסות או גינות קרקע.

ע”פ רוב, הצמחים הגדלים בטווח 3 הנקודות הראשונות שציינתי יתאימו לכם בול המתחילים את דרכם בעולם הגינון בעציצים. שפת גודל עציץ קלה ללמידה ותציג אתכם כמקצוענים ומביני עניין במשתלות.

 

גודל של עציץ

והשפעתו על סוג הצמח

 

היתרון עבור אלו מכ שמתחילי את דרכ בעולם הגינון בעציצים וא שניתןמצוא כמעט את כ סוגי הצמחים בטוח הגדלים שציינתי.

ממש החל מפרחים עונתיים או זוחלים ומשתרעים למיניהם וצמחי תבלין ועד מטפסים ושיחים. עצים כמובן לא תמצאו כאן באופן טבעי.תזכרו שגם בין גודל של עציץ אחד לאחר ישנם דקויות שונות ולעתים רבות גדלים של עציצים משתנים ממשתלה למשתלה וממגדל למגדל.

שלכם,

אייל.

תגובה

Your email address will not be published.