0

איך לבחור מזמרה?

מאחר ואנחנו עוסקים בצמחים הגדלים בעציצים, בצורך ביתי פשוט נח וקל. וכמובן שלא נעסוק בגיזומים מדי יום, עניין בחירת המזמרה לחובבים או מתחילים הופך פשוט וקל הרבה יותר.מרבית הגיזומים של המתחילים את דרכם בעולם הגינון יהיו של ענפים רכים ודקים, פריחות יבשות ורק אולי לעתים רחוקות תידרשו לגיזום של ענפי צמח הרוזמרין למשל, שהם איך לומר יחסית עבים וקשים יותר.

 

כללים לבחירת מזמרה

כן, יש כמה כללים : – ) גם בנושא הזה. בהקשר של מתחילים, מזמרה צריכה להיות זולה, קלה, ובעיקר קטנה במיוחד, כזו שנכנסת או יושבת בתוך כף היד ובמצב פתוח עדיין אתם יכולים ללחוץ עליה עם אצבעות הידיים כמעט בלי להתאמץ.

בחרתי ללכת על מזמרות ששמרות כמובן על הכללים אותם ציינתי מצד אחד ומצד שני, הלכתי על כאלו שידית האחיזה שלהן נוחה, נעימה ונותנת תחושה מקצועית ביד, גם זה עניין חשוב.

ישנן מזמרות קטנות וזולות יותר אך הן עומדות בקטגורית מתפרקות, מחלידות ומעצבנות לשימוש. ברשותכם אני מדלג עליהן.

המזמרות הבאות שישרתו אתכם באופן מושלם, ולאורך שנים.


 

טיפ מזמרה חשוב !

מזמרה עוברת מצמח לצמח, לכן אני ממליץ בחום לשטוף את המזמרה עם אלכוהול או מעט חומץ בתום הגיזום. מזמרות יודעות להעביר מחלות צמחים בקלילות מצמח לצמח. אני לא אומר לשטוף בין צמח לצמח, אבל בהחלט לשטוף טוב ולחטא, לפני סשן הגיזום הבא.

איחסון המזמרה – נכון היא עמידת חלודה, מכוסה פלסטיק, אל תהפכו כמוני, מזניח מזמרות סדרתי. יש לי כל כך הרבה מהן בבית, כמו עטים אני מאבד, שוכח מזניח ואחר כך מתעצבן ושוב נכנס לרשת להזמין את האחת הבאה שלי : – )

אל תהיו אני, תהיו אתם.

מזמרה נעימה

אייל

תגובה

Your email address will not be published.