0

לגזום גרניום

למה לגזום אם אפשר לשבור? כן כן לשבור. גרניום הוא אחד מאלו שניתן לגזום אותם ללא צורך במזמרה. יש עוד כאלו, אבל הגרניום הוא אחד האהובים עליי כשזה מגיע לגיזום.

ניתן לשבור את הענפים מעל הפיצול / מעל פיצול העלים.

בין אם זה גרניום זקוף רגיל שאתם מכירים או בין אם זה גרניום חריף / לימוני. את שניהם ניתן לגזום בשבירה.

טוב, נראה לי שנתקדם לפרטים החשובים יותר. לגזום גרניום תמיד כדאי אם רוצים לעודד צימוח פריחה ובעיקר צפיפות = עושר ואושר.

 

מתי לגזום גרניום?

אביב וסתיו הם הזמנים הכי טובים לגזום גרניום. קיץ כמובן גם אבל אם מדובר למשל בגרניום שחשוף לשמש ישירה בכיוון דרום, אני אשמח אם תדחו את הגיזום לאיזור סוף ספטמבר. בחום גם ככה קשה לילד, אה למה להעמיס עוד נסיונות שעשויים ליצור סוג של שוק לצמח?!חורף פחות מוצלח לגיזומים. ניתן אבל בעיקר להרחיק ענפים שנשברו למשל. יש כמה סיבות לגזום גרניום. הראשונה היא כמובן הפיצול והעושר הצמחי. השניה, היא גיזום לטובת דילול. אם צמח הגרניום שלכם כבר ותיק, תוכלו לראות שבבסיס שלו הענפים כבר מעוצים, מלשון עץ.

ענפים מעוצים רצוי לא לגזום, ייקח לה הרבה יותר זמן להצמיח ענפים ועלים חדשים. בנוסף בגלל עוביים של הענפים המעוצים, “פצע” הגיזום הנשאר חשוף ופתוח למחלות ומזיקים גדול ורחב יחסית.

ענף עבה = שטח “פצוע” גדול יותר, עניין פחות מומלץ. הסרטון הבא בעיניי פשוט מעולה, עובר על הכל ובעיקר מסביר כמה העניין פשוט.

אז איך לגזום גרניום?

 

איך לייחר גרניום?

באותה נשימה, הגרניום הוא אחד מאלו שממש קל לייחר אותם. במקום שאסביר ואבלב לכם את המוח, אותה גברת הכינה סרטון שמסביר בדיוק איך לייחר גרניומים.

טיפ סיום – למרות שכשקונים גרניום במשתלה הוא יפה פורח ומשגשג. אתם יותר ממוזמנים לגזום ממנו ענף או שניים ממש לפני השתילה. זאת במקביל לחיתוך השורשים.. מבטיח לכם שהמראה בשבועות הקרובים ישמח אתכם.

בהצלחה ואל תגידו שמשעמם לכם.אייל

תגובה

Your email address will not be published.