0

איך לגזום נענע שגדלה בעציץ?

לוידיאו שמציג איך לגזום נענע נגיע מיד אני מבטיח, אבל לפני זה אחדד כמה דברים שקשורים לנענע, זה יעזור בהבנת מהות הגיזום בנענע, אגב אין דבר פשוט מלגזום נענע.

אז ככה, נענע בעצם גדלה לשני כיוונים, למעלה זה מוכר מובן וברור, אבל גם לצדדים. לנענע יש נטיה ויכולת להצמיח ענפים בחלק הנמוך שלה, להשריש את אותם ענפים ולהוציא חדשים וחוזר חלילה וזו אחת הסיבות שאין דבר יותר טוב מלשתול נענע בעציצים, כלומר לא בגינה אלה אם כן היא מופרדת מיתר הצמחים.אה כן, אם מגדלים אותה בעציצים או אדניות, כמונו, אז עדיף שיהיה לה עציץ משלה. הנענע דומיננטית ומשתלטת על צמחים נוספים באותו מרחב.

 

מתי לגזום נענע?

נתחיל מזה שבחורף המקומי, נמאר מאמצע נובמבר עד תחילת מרץ, אין סיבה לגזום נענע. ממילא הצמח נראה פחות טוב בחורף, עסוק בשינה וגם אם נגזום, עידוד פריצה מחודשת לא נראה עד סוף החורף. אולי אם אתם מגדלים הנענע בתוך הבית על חלון.

בכל מקרה, את הגיזום כדאי לעשות בין החודשים מרץ למקסימום סוף אוקטובר תחלית נובמבר. גיזום הנענע מחולק לשני סוגי גיזום.

סוג ראשון – הורדה והקטנת נפח

סוג שני – דילול

הורדת נפח – טוב זה באמת פשוט, לוחקים מזמרה ופשוט מורידים גובה, תשתדלו לא לרדת יותר מחצי הגובה. גיזום נמוך, כלומר עד התחתית טוב לפעמים אבל נדר שמעט ניסיון ודיוק בעיקר ב מתי לעשות אותו.דילול – הכוונה כאן היא לגזום ולהסיר את הענפים שהפכו מעט “מעוצים” מלשון עץ. אם תפנו מעט הענפים ותציצו לתוך שיח הנענע, תוכלו לראות שישנם ענפים שהם מעט יותר עבים בתחתיתם. גיזום שלהם וסילוקם מתוך העציץ יעשה רק טוב ויאוורר הצמח.

 

סרטון על

איך לגזום נענע?

אני חושב שהסרטון הבא מציג בצורה מיטבית את כל הנושאים אותם ציינתי. ובכל מקרה אם אתם חוששים מלגזום בפעם הראשונה. אתם תמיד יכולים לגזום חצי מהצמח ופשוט לראות איך החצי הזה מתאושש ומגיב.

אין לי ספק שהביטחון שלכם יעלה כשתראו איזה תוצר ולבלוב, החלק הגזום מייצר. אגב אתם יותר מוזמנים לעשות את זה עם כל צמח. לא לגזום הכל, חלק בלבד רק כדי לראות את ה וואו ומשם אתם במקום אחר.

בהצלחה!

אייל

תגובה

Your email address will not be published.