מעציץ קטן לעציץ גדול

0

איך להעביר צמח

מעציץ קטן לעציץ גדול?

אולי נתחיל בכלל מ למה לעשות את זה בכלל? אוקיי, משגר מסר ברור. כפי שכבר הבנתם כמדברים על גינון בעציצים, צמחים תמיד יהיו מוגבלים.מוגבלים הכוונה במימוש הפוטנציאל הצמחי. תמיד תגיע העת בה נצטרך כולנו לאפשר לצמח שגדל בעציץ שלנו, לעבור לעציץ מעט גדול יותר.

כתבתי על כך המון ולכן לא אתעקב על הנושא במאמר הנוכחי, חשוב שנתקדם וניגש לעניינים.

 

מעציץ קטן

לעציץ גדול קצת יותר

בעקרון אין לי ספק שאתם יודעים לשלוף צמח מתוך עציץ קטן ולהעביר אותו לעציץ גדול יותר. אבל הייתי רוצה לנצל את ההזדמנות להציע לכם לבצע את הפעולות הבאות עם ההעברה משתי סיבות,

  1. הצמח יחייך ויעריך את המחווה.
  2. הוא ייקלט טוב ומהר יותר.

איך זה עובד? – אם תשלפו צמח מתוך עציץ קטן, תוכלו מיד לזהות שורשים שגדלים וצומחים בצורה מעוגלת בדיוק לפי מבנה עציץ הפלסטיק העגול. ואת זה בדיוק אתם עומדים לחתוך ולשנות. שורשים אוהבים גיזום בדיוק כמו הצמחים עצמם. שלב הערכת המחווה ע”י הצמח.

מספיק אם תחתכו את השורשי לפי הסימון הכתום ואתם בדרך הנכונה.

גיזום או אפילו רק פירור עדין של שכבת השורשים החיצונית של הצמח, תאפשר לו לצאת מ’מעגל הקסמים’ בתוכו הוא גדל בחדשים האחרונים, והאושר על פניו מיד יופיע. מיד אני מתכוון כמה ימים במושגים של צמחים. שלב הקליטה המירה והאיכותית.

 

שתילה

אין לי איזה טיפים מיוחדים לשתילה. אם מילאתם מראש בעציץ הגדול מצע שתילה חדש, דאגתם שגם בו יהיו חורי ניקוז והעציץ החדש גדול לפחות פי 3 מהעציץ הקודם? אתם על הסוס.גם בעניין השקיה אין כאן דגשים מיוחדים, תשקו עם משפך באופם אחיד סביב הצמח שהעברתם, תדאגו לזה שההשקיה נמשכת עד שתראו מים יוצאים מתחתית העציץ ואתם יכולים לעצור.

בהצלחה

אייל

תגובה

Your email address will not be published.