איך להשקות צמחים חדשים בעציצים?

כדי להגיע למראה שכזה, אין צורך להציף במים.
0

איך להשקות עציצים חדשים?

בדיוק כמו שאתם משקים עציצים ותיקים. בניגוד לשתילת צמחים ביכלי שתילה גדולים, או צמחיה בקרקע, אין צורך ליצור הצפות ולהעמיס בעודפי מים גם כאשר מדובר בצמחים חדשים בעציצים.

כדי להגיע למראה שכזה, אין צורך להציף במים.

אני אפילו חושב שהורדת הלחץ מעניין ההשקיה הראשונית, יכול לעשות רק טוב להמשך. מעין תרגול והקנית הרגלים חדשים.

 

להשקות עציצים בפעם הראשונה

אפתח ואומר ש ב 99% אחוזים מהמקרים, מצע השתילה בו שתולים הצמחים החדשים שהבאתם הביתה, כבר לח ולעתים אפילו מעט מוצף יתר על המידה (אין צורך לסחוט דרך אגב 🙂 ).

לכן, מטרת ההשקיה הראשונית היא בסך הכל “לחבר” בין מצע השתילה החדש הנמצא באדנית שלכם, שמחכה לקלוט את הצמח החדש, לבין זה הממתין בסבלנות לאורח החדש בעציץ. כמובן גם למנוע או לצמצם כיסי אוויר אפשריים בין מצעי השתילה השונים.אם כך, כל מה שנדרש לעשות הוא לשתול את הצמח החדש איפה שבא לכם, או איפה שתכננתם בעציץ, לכסות במצע השתילה החדש, לדאוג שגובה מצע השתילה אינו עולה על גובה בסיס הצמח, ולהתחיל השקיה אחידה עם משפך.

למה משפך? על כך במאמר אחר. בכל מקרה הרעיון הוא ליצור הרטבה אחידה, רמת לחות אחידה בכל חלקי העציץ והכל תוך כוונה למנוע כיסי אוויר אפשריים ולסייע לצמח החדש לשלוח שורשים למצע השתילה החדש.

 

איך יודעים מתי להפסיק להשקות?

רק אחרי שמזהים שמים יוצאים מתחתית העציץ, ולאחר שמוודאים שכל מצע השתילה בכל חלקי העציץ קיבלו מים. להשקות עציץ בפעם הראשונה, או יותר נכון להשקות צמח 🙂 , בסך הכל דורש שמירה על הקוים הבסיסיים הללו.אגב אם תציפו, התוצאות יהיו זהות במידה וניקוז המים יעיל ומהיר, העניין הוא שהשקית יתר הוא דפוס שנשאר וגורם לנו לאבד צמחים בהמשך. לכן להשקות עציץ בפעם הראשונה זה עניין דומה לחלוטין להשקית עציץ פעם שנייה 🙂

התחלה נעימה

אייל

 

תגובה

Your email address will not be published.