למה הצמח לא נראה כמו במשתלה?

קצת סבלנות וטיפול נכון - מראה המשתלה יחזור
0

הצמחים בבית לא נראים כמו במשתלה

למה?

ברוב המקרים, בוודאי כאשר מדובר בצמחים פורחים, יש פער בין מה שראינו במשתלה על שולחנות הצמחים לבין מה שאנחנו רואים בבית. מי שכבר מנוסה, מכיר את העניין, ומי שלא מנוסה הנה הסבר מדוע קיים פער?

פורח באדום בוהק במשתלה ובבית נעלמה הפריחה.

אל תתבאסו מזה, זה תהליך מוכר ותגובה מוכרת של הצמחים. במשתלה הצמחים נראים חלומיים, ובבית הצמחים נראים חולניים (סתם אני מגזים).

 

 צמחים בבית וצמחים במשתלה

על הפער

הצמחים נועדו להימכר, ומתוך שכך יש לעמול קשות לשווק אותם ולעמוד בדרישות הקהל, אגב זה אותו הדבר בכל העולם, כלל לא משנה מקור הצמחים וקהל היעד.

המשתלות בכל העולם הן בסופו של דבר הקניון של עולם הצמחים, וככאלו הם חייבים למכור ולעמוד בסטנדרטים שאותם קבענו אנחנו הצרכנים.

קניוני הצמחים (המשתלות) הם אולמות תצוגה לצמחים, ולפני הגעם לאולם התצוגה, אותם צמחים עברו תהליך גידול וטיפוח מדהים ובעיקר מושקע מאד, רק כדי להציג לנו הצרכנים, מוצר קצה. בין אם זה עציץ גרניום אדום קטן, או בין אם זה בזיליקום.

בבתי הגידול, המקומות בהם הצמחים גדלים לפני שהם מגיעים לאולמות התצוגה (המשתלות), הם מטופחים בצורה כזו שאנו נפגוש בהם בשיאם. תזכרו שבסוף המטרה היא למכור, וזה מאד חשוב.כאשר אנחנו מזהים צמח שנראה טוב, רענן, צבעו בוהק וגורם לנו להתרגש אנחנו הכי קרובים שניתן לרכישה ואכן ברוב המקרים גם רוכשים.

העניין הוא שכאשר מגיעים הצמח הביתה ושותלים אותו בביתו החדש, הסיפור מבחינת הצמח משתנה באותו רגע מקצה לקצה.

 

ירידה בתנאים

התנאים להם הורגל הצמח בית הגידול, אינם התנאים הקיימים בבית באופן טבעי. אל דאגה, איש לא רימה אותנו חס וחלילה. להיפך,גרמו לנו לקנות חלום ואנחנו כעת יכולים להגשים אותו, את החלום הפורח או הירוק, לא משנה איך תקראו לזה.

צמחים בבית תמיד מיד יגיבו אחרת כי סביבתם השתנתה, אבל אין זה אומר כלום על איכות הצמח, אין אומר דבר על העובדה שהוא ימשיך לפרוח במחזורים קבועים ו או משתנים. אין זה אומר כלל שמשהו לא תקין חלילה התרחש כאן.

אגב, כמה שבועות לאחר שהצמחים ייקלטו אצלכם וישתרשו טוב ולפתע תחליטו לשנות להם מיקום מליד החלון לפינה אחרת תחת חלון אחר, אתם שוב תראו את אותו התהליך, של תגובה לשינויים.

לכן, את הפער תראו כאשר תניחו צמחים בבית, אבל מעתה לפחות תדעו מה הסיבה ושהכל בסדר. אה כן, ושאתם לא אשמים 🙂

טיפ – אין סיבה מיד לרוץ ולהוסיף דשנים כדי להגיע למראה כמו במשתלה. סבלנות!

בהצלחה,

אייל

תגובה

Your email address will not be published.