מתחילים עם עציץ אחד קטן

0

נתחיל עם עציצים קטנים

העציץ הראשון שלי

יציאה ראשונה למשתלה – איזה כיף, מתחילים לתרגל מיד, אני רק מזהיר אתכם, אתם רשאים לצאת למשתלה אבל עדיין לא לקנות כלום למעט מה שאציין בפוסט הזה. את הקניה ה”גדולה” יותר תעשו רק אחרי שתסיימו את ההנחיות שבהמשך הפוסט למטה.

כל עציץ פלסטיק בכל צבע זה מצויין – העיקר שנתחיל לשתול.

אוקיי, זוכרים את הכלל הבסיסי האומר שניתן לגדל בכל מיכל ובכל גודל? העיקר שיש לו חור לניקוז מים למטה :-)? יופי! הדרך הכי פשוטה וקלה היא למצוא 3 עציצים מפלסטיק פשוט, לנקב חור בתחתיתם ולמלא במצע שתילה.

למה 3 עציצים קטנים? שמח ששאלתם 🙂 בכל אחד מהעציצים הקטנים נישתול משהו אחר. אבל לזה נגיע עוד מעט.

חשוב שנפח העציצים הללו יהיה של 1 ליטר פחות או יותר, (כן זה ממש קטן) זה קשור לגדלים של השתילים אותם אבקש מכם לשתול בשלב זה.

 

עציצים קטנים צעד גדול

אני מתנצל מראש אם אני נשמע מעט איטי וטרחן אבל הצעדים הראשונים בוודאי למתחילים הם בסיס חשוב להמשך. אז תקטרו בשקט, תנשכו פטוניה או משהו דומה ובואו נתקדם.

בכל אחד מהעציצים הקטנים הללו אנחנו נשתול צמח אחר תוך כוונה להגיע לתוצאות שאתם תהיו שבעי רצון מהם, תבינו את הבסיס ומשם תוכלו להמשיך לבד ובקלות. תזכרו שהכל נכתב מתוך רצון ליצור חוויה של הצלחה.

עציצים קטנים ושתילים קטנים במשתלה

בכל משתלה תוכלו למצוא עציצים בגודל הזה, מצע שתילה איכותי ואת רשימת הצמחים הבאה.

עציץ אחד – קנו צמח מסוג קיסוס בגודל כוסית (לכל עציץ במשתלה יש גודל, על כך בפרק הבא)

עציץ שני – קנו צמח מסוג בשמת הגינה בעציץ גודל 12 (כך תאמרו למוכר)

עציץ שלישי – קנו שקית זרעי אפונה בחורף או מלפפון בקיץ ובנקודה זו אתעכב לרגע. משמעות השימוש בזרעים בתור התחלה זה אחד הכיפים הכי גדולים.מבלי לרצות להגיע לשיח מלפפונים או שיח אופנים ענק, כל הרעיון הוא שתחוו את פלא הנביטה. משם תוכלו או להעתיק / להעביר לעציץ גדול יותר אם תנאי אור של שמש מלאה או לתת מתנה או לזרוק. האמת זה כלל לא משנה, העיקר זה לחוות במקביל גם את הערוץ הזה.

כל שלשת העציצים הקטנים שציינתי עם צמחיהם כמובן מותאמים לעמוד כמעט בכל תנאי אור ובכל מקום שתבחרו למקם אותם בבית או בחצר.

כמובן שאם התנאים הם צל או חושך מוחלט, זה כנראה לא ממש יעבוד. אבל על חלון בכל כיוון, מעקה חיצוני, גג, מרפסת, בכל מקום זה אמור לעבוד יופי.

כל אחד מהצמחים הללו ידרוש מכם משטר השקיה שונה ולשם אני מכוון.

חשוב – אם בכל זאת החלטת לקנות תחתית כדי שהמים לא יטפטפו במקומות לא רצויים, זה בסדר. אבל תזכרו שלאחר כל השקיה אתם חייבים לרוקן את המים שהצטברו בתחתית ולהחזיר חזרה רק אחרי שהעציצים הקטנים סיימו לטפטף.

 

טיפ בנושא הנבטת זרעים

אם אתם בעניין של הנבטות באופן כללי. קיים פתרון גאוני שמקל את ההתמודדות עם אחוזי ההצלחה של זרעים כאשר שותלים אותם במצע שתילה (אדמת עציצים בפי העם). אלו מטבעות קוקוס דחוס.

המטבעות הללו עשויות מסיבי קוקוס דחוס ומהוות את מצע הנבטה הראשוני. זה ממש מטבע הקסם 🙂 מרטיבים אותה במים, ותוך 10 שניות הקוקוס הדחוס מתנפח פי 4 בגודל

מתכון להנבטה מגניבה בטוחה ומוצלחת

את הזרע/ים נועצים במרכז המטבע שתפח ותוך כמה ימים תראו את החגיגה מתרחשת מול העיניים (מגניב לגמרי עם ילדים למשל). את מה שנבט ניתן להעביר ישירות לעציץ שהכינותם מראש. זהו, קל ופשוט נטול חשש ממזיקים, החומר הלבן העוטף את הקוקוס הדחוס מתפרק בעציץ וכל השאר הסטוריה.

ניתן למצוא את הקסם הזה כאן 

חזרתם הביתה עם שלל המצרכים אבל אתם עדיים צריכים לחזור לשולחן השרטוטים.

 

תגובה

Your email address will not be published.