עציץ ירקות למתחילים

0

עציץ ירקות למתחילים

עם אילו ירקות כדאי להתחיל?

עציץ ירקות זה באמת מגניב, כלומר לא כמה ירקות בעציץ אחד. זה לא ממש אפשרי וכבר אגיע לזה. אבל אם אתם בעניין של למידה וסקרנות?

מי אמר חסה?

עציץ ירקות ראשון זו באמת חגיגת הניסויים המיטבית. רק כמו בכל תחום, גם כאן בואו נתאם ציפיות. חשוב לי שתזכרו את המטרה.. אנחנו לא הופכים כעת לחקלאים ואין כאן כוונה להצמיח שיחי עגבניות ענקיים. גם 4 או 5 עגבניות זו הצלחה כבירה ומייצרת חוויה כיפית וחוייה של הצלחה.אם תרגישו בהמשך שאתם עמוק בעניין, ובא לכם על הדליה של עגבניות בכל חלקי הבית? מי אני שאעצור אתכם?! אבל בואו נתחיל מהצלחה ראשונית.

 

איזה גודל עציץ מתאים לעציץ ירקות?

במסגרת האתר הזה, הגדרנו שאנו עוסקים בעציצים קטנים לשלב בו אנו נמצאים כמתחילים. לכן נתחיל מהעציץ הגדול ביותר בקטגוריה שלנו, עציץ או מיכל שתילה בעל נפח של 10 ליטר. בבקשה תשימו לב לכך שהמיכל שאתם בוחרים ונפחו עומד על 10 ליטר, שעומקו לא יהיה פחות מ 20 ס”מ.

  • נפח 10 ליטר
  • עומק 20 ס”מ

זה הבסיס!

 

על מה להקפיד לפני שתילה?

כדי ליישם גידול ירקות מוצלח, אנחנו חייבים מינימום של 5 שעות שמש ישירה. מראש סליחה מאלו מכם אשר להם אין את התנאים הללו. 

הלאה, כדי להצליח אם טיפוח עציץ ירקות, אנחנו זקוקים לעציץ מנוקז טוב טוב. כלומר, לוודא שיש חורים התחתית העציץ. לפזר מעט טוף דק בתחתית העציץ, ולמלא במצע שתילה.

בבקשה, לא אדמה מהגינה ולא קומבינות. גם לא קומפוסטט ודשנים בשלב זה, רק מצע שתילה.

אחרון לפני רשימת הירקות שמתאימים לתחילת הדרך, בבקשה חפשו שתילי יקרות ולא זרעים. עם שתילים יהיה לכם קל הרבה יותר להתחיל, פחות פחת ועגמת נפש ודרך קצרה יוצר להצלחה ולירק עצמו.

 

רשימת שתילי ירקות

חורף

  • חסה – 3 שתילים בעציץ מאותן סיבות שתקראו מיד בסעיף ‘עגבניה’

קיץ

  • עגבניה – 2 שתילים בעציץ כי אם אחד לא מצליח השני כן. אם שניהם מצליחים וגדלים, תוכלו לעקור אחד מהם בלי חשש ולהעביר אותו לעציץ משלו. בינגו! שניים.

 

כן, זהו!

תתחילו מאלו, הם קלים לגידול, נוחים לטיפוח, חזקים, לא מעמיקי שורש ולכן יסתדרו בעציץ שהגדרנו.

טיפ – אותם כללי השקיה שחלים על צמחים אחרים בעציצים, חלים גם כאן, אין הבדל.

בהצלחה

אייל

תגובה

Your email address will not be published.