פרק שלישי – עם העציצים בבית

0

עכשיו נראה אותנו ‘גיבורים’ גדולים

עם העציצים בבית

יא אללה, כמה אנרגיה עד שהנחנו את העציצים בבית. להבדיל, זה מרגיש כמו להגיע עם תינוק ראשון הביתה, להניח על הספה בסל-קל, להסתכל עליו ו.. מה עכשיו?

טוב ומה עכשיו?

אולי הוא רעב? אולי צמא? איך יודעים? אולי חם? אולי קר? מה עושים? מה מכאן והלאה? בגדול, שחררו. אם הכנתם הכל מראש ועברתם על פרק יוצאים למשתלה ופרק הבסיס מכאן והלאה נעבור לשלב הבא. שלב הטיפול השוטף ואף נקפוץ מדרגה לעניינים מעט יותר מתקדמים.

כל אלו מטרתם בסופו של דבר להעלות ביטחון, ואויל מי יודע להקפיץ אתכם לשלב בלוג ‘אדנית’ העוסק במרפסות ובגינון במיכלים גדולים יותר מעציצים בבית.

עציצים בבית – אור בבית

עציצים בבית סביר להניח לא ימשיכו להיראות כפי שניראו על מדף העציצים במשתלה. יש לכך כמה סיבות, אגע בכולן. אל תילחצו, הכל בסדר ואתם ממש לא אשמים. הנתונים באופן טבעי שונים ולכן לעתים נדרש זמן הסתגלות.

עציצים בבית בוודאי בימים הראשונים אינם מגיבים כמו עציצים במשתלה. מי יותר ומי פחות, לכולם נדרשת תקופת הסתגלות והאתקלמות. קחו זאת בחשבון בקיצור.

לכל מח צרכים שונים, לכל עציץ צרכים זהים 🙂 נעבור על הכל.

שנתקדם? מעתה ואילך מעבר לעניין ההשקיה הנכונה יש מגוון נושאים שחשוב, כדאי ומומלץ לדעת ולהכיר. בפרק הזה נעסוק בחידוש תכולה, מתי? איך מזהים שהגיע הזמן? אילו סימנים מופיעים על הצמחים והאם כולם קשורים למחסור במים? איך להחיות עציצים שנראים “מתים”? איך ומדוע כדאי לחתוך שורשים? מתי ואיך לגזום?

 

 

 

תגובה

Your email address will not be published.