להגיע מוכנים למשתלה

0

סליחה איזה עציץ מתאים לי?

או, ‘סליחה איזה צמח מתאים לי?’ ‘יש לי בבית חלון עם המון אור בקיץ ומעט אור בחורף’. הנתון הזה הוא תכל’ס כלום, אין לאף מוכר במשתלה סיכוי להצליח לגרום לכם להצליח.

או במילים אחרות, אתם מכשילים מראש את המוכר במשתלה. יש רשימה איתה אתה חייבים להגיע למשתלה ואותה אתם חייבים להכין מראש בבית.

הכי מבאס, זה להגיע הביתה עם צמח חדש, למקם אותו היכן שניחשתם שאתם אולי במקרה יודעים מה התנאים בו. העציץ מתאים בול, אבל התנאים? לא בדיוק.

 

עציץ מתאים או צמח ?

מה אתם מחפשים?

הפער בין מה שאתם חושבים שאתם יודעים וזוכרים לבין מה שאתם “משדרים” במשתלה כל כך גדול, שאחר כך אתם מתפלאים שאתם “מחסלים צמחים” מבטון?!

עצרו רגע, ותרכזו את הנתונים הבאים כפי שמופיעים ברשימה שתיכף אציג, ורק אז תצאו למשתלה. תראו, בגדול אני רק רוצה לומר שלהגיע למשתלה ולומר למוכר/ת ‘אני רוצה סוקולנט, או אני רוצה בוגונויליאה’.. זה ייגרום למוכר/ת להתחיל לשאול שאלות שאין לכם תשובה עליהם.אל תחליטו מראש מה בא לכם, תשתפו את המוכרים בתנאים שלכם ואז תשאלו האם “סוקולנט או בוגונויליאה” יכולים להתאים לתנאים אצלכם?!

הכינו רשימה כזו:

  • ציינו מהיכן אתם בארץ? – אם אתם מתכוונים למקם עציץ על חלון פתוח ואתם גרים בדימונה, זה מאד שונה מנווה אטי”ב. ספרו למוכר/ת במשתלה בדיוק מהיכן אתם בארץ.

 

  • ציינו שעות אור או צל מדוייקות. בקישור הבא תמצאו טבלת איך לחשב – אבל בכל מקרה אל תגיעו למשתלה לפני שאתם יודעים בול את תנאי האור.

 

  • ציינו האם מדובר על פנים או חוץ? – היכן אתם מתככנים למקם את הצמחים? בתוך הבית? מחוצה לו? על מעקה מרפסת? בפינה מוארת בתוך הבית?

 

  • ציינו איפה אתם מתכננים למקם את העציץ? – ציינו אם יש בעיות גישה לנקודה בא אתם רוצים למקם עציץ מתאים. אולי אתם חולמים על עציץ מתאים לחלקו העליון של המזגן אבל אין שום דרך לקבע אותה לשם?

זהו!

בסך הכל 4 נקודות וההשפעה היא עצומה על סיכויי ההצלחה שלכם בעולם הגינון בעציצים. 4 נקודות ויצרתם מהפך.

  • מיקום גיאוגרפי
  • תנאי תאורה
  • פנים או חוץ
  • תנאים ומגבלות במידה ויש

סך כל הנתונים האלו ישפיעו על בחירת צמחים שהיא הכי קרובה להיות סיפור הצלחה מבחינתכם. ובוודאי תכסוך לכם כסף. מה שמביא אותי לעניין הבא..

כמה כסף להוציא כעציצן מתחיל?

 

 

תגובה

Your email address will not be published.